Harcmistrz Konrad Obrębski, Harcerz Rzeczypospolitej przygodę harcerską rozpoczął w 169 WDH Słowianie, z którą przeszedł do ZHP 1918, a później do ZHR. Został jej drużynowym, potem szczepowym Szczepu 169 WDHiZ im. Alka Dawidowskiego.
Pełnił funkcję hufcowego WHH Mokotów, a w roku 2000 został wybrany na funkcję komendanta Mazowieckiej Chorągwi Harcerzy. Po kilku latach znalazł się w składzie Głównej Kwatery Harcerzy, gdzie pełnił funkcję wicenaczelnika. Ukoronowaniem Jego harcerskiej drogi stał się III Narodowy Zlot Harcerzy zorganizowany w roku 2004, w 60. rocznicę Powstania Warszawskiego, którego był Komendantem. Wielki sukces Zlotu, wdzięczność powstańców osiągnął wytrwałą pracą i wielką osobistą kreatywnością.
Konrad był nie tylko świetnym metodykiem, wzorem dla swoich podwładnych, ale przede wszystkim człowiekiem wiernym ideałom harcerskim. Swoją służbę pełnił Całym swoim Życiem. Służba Bogu, Polsce i bliźnim przenikały Jego działania.
Ale najważniejsza z tych trzech była wiara. Głęboka i przemyślana kierowała Jego codziennymi wyborami, była obecna w podejmowanych przedsięwzięciach, przygotowywanych regulaminach stopni, programach pracy. Uznawał wraz z liczną grupą instruktorów, z którymi współpracował, że bez wiary w Boga nie ma nie tylko harcerstwa, ale i wychowania jako takiego. Jego nieprzejednana w tej sprawie postawa naraziła go na wiele niezasłużonych przykrości.
Będąc współtwórcą systemu stopni harcerskich i regulaminu stopni instruktorskich OH-y ZHR, autorem programów wychowawczych i materiałów metodycznych budował fundament intelektualny polskiego harcerstwa. Prowadząc kursy instruktorskie, próby na stopnie harcerskie i instruktorskie wychował wielu przyszłych instruktorów. Nigdy nie pozwalał stracić z oczu ideału zawartego w Przyrzeczeniu i Modlitwie harcerskiej, gdy codzienne problemy organizacyjne, finansowe, programowe zachęcały do wybrania drogi na skróty.
Ale największą radością i dumą Konrada była Jego żona Iza i dwie ukochane córeczki Irena i Michalina. Dla nich żył i kochał je ponad wszystko.
Cześć Jego pamięci!
Żegnaj Przyjacielu!
Hm. Paweł Zarzycki
Uroczystości pogrzebowe Konrada rozpoczną się o godz. 13.10, w piątek 17 lutego w murowanym kościele przy cmentarzu bródnowskim (wejście od ul. Św. Wincentego). Zorganizowane reprezentacje jednostek harcerskich, poczty sztandarowe proszone są o przybycie na godz. 12.55 i zgłoszenie do hm. Pawła Zarzyckiego lub phm. Tomasza Traczyka.




