Zespół wsparcia psychologicznego ZHR tworzą profesjonaliści pracujący na co dzień w obszarze pomocy psychologiczno-pedagogicznej. W miarę potrzeb do zespołu będą dołączały kolejne osoby.
Magdalena Leczkowska (koordynatorka zespołu)
Zawodowo: pedagog; absolwentka studiów podyplomowych z zakresu relacji interpersonalnych i profilaktyki uzależnień oraz kursu mediacji rodzinnych; słuchaczka studiów podyplomowych z zakresu suicydologii. Pracuje w szkole podstawowej jako pedagog szkolny, prowadzi szkolenia dla nauczycieli jako trener i wicedyrektor Instytut Educare oraz realizuje inne pomysły w ramach swojej działalności (www.wychowujemy.com.pl).
Harcersko: harcmistrzyni Mazowieckiej Chorągwi Harcerek w rezerwie. Była drużynowa harcerek.
Ostatnia pełniona funkcja: komendantka szkoły instruktorskiej.
Konsultacje stacjonarne: Warszawa, soboty w godz. 9:00-15:00.
Konsultacje on-line: wtorki, godz. 19:00-21:00 lub w innym terminie do umówienia.
Zespół wsparcia psychologicznego ZHR działa przy Naczelnictwie. Jego zadaniem jest zatroszczenie się o wychowawców ZHR w zakresie:
Chcemy realizować powyższe cele w następujący sposób:
CYKLICZNE WEBINARY na trzech poziomach zaawansowania.
Będą dotyczyły tych tematów, które naszym zdaniem są potrzebne każdemu drużynowemu i instruktorowi. Uczestnictwo w tych webinarach możesz wpisać do próby na stopień harcerski lub instruktorski. Sugerujemy, by każdy kolejny poziom realizować dopiero po wysłuchaniu wszystkich treści z poziomu niższego, ale czuj się swobodnie: nikt nikogo nie wyrzuci, możesz dobierać tematy do swoich potrzeb. Tematy i terminy nadchodzących webinarów są publikowane na podstronie UZYSKAJ WSPARCIE w ZHR (hasło przekazano drogą służbową). Każdy temat będzie realizowany w kilku terminach w roku.
KONSULTACJE INDYWIDUALNE mogą odbywać się on-line lub w miejscu zamieszkania konsultanta.
Służymy pomocą w Twoich sprawach, np. związanych z trudną sytuacją podopiecznych lub Twoimi własnymi zmaganiami w obszarze zdrowia psychicznego. Sposób umawiania się na konsultacje jest opisany na podstronie UZYSKAJ WSPARCIE w ZHR (hasło przekazano drogą służbową).
UWAGA! Nasze konsultacje nie zastępują psychoterapii ani interwencji kryzysowej. Ponadto nie prowadzimy całodobowego dyżuru, a orientacyjny czas umawiania rozmów to ok. 48 godz. W sytuacjach nagłych skorzystaj z telefonów zaufania (Sprawdź: INSTYTUCJE ŚWIADCZĄCE POMOC ) a w przypadku zagrożenia zdrowia i życia dzwoń na numer alarmowy 112. .
SPOTKANIA, ZAJĘCIA I SZKOLENIA „NA ZAMÓWIENIE”; prowadzimy on-line lub z dojazdem do Twojego środowiska.
Mogą być to zajęcia na kursach, pojedyncze warsztaty na wybrany temat lub sesje pytań i odpowiedzi np. dla rady hufca. Zgłoszenie tematu, miejsca i preferowanego terminu powinno nastąpić minimum miesiąc przed wydarzeniem na adres [email protected]
OPRACOWANIE MATERIAŁÓW dotyczycących reagowania na trudności podopiecznych, troski o dobrostan psychiczny oraz zawierających propozycje wartościowych form pracy na zbiórki, biwaki i HAL/HAZ.
Chętnie dowiemy się, jakich materiałów potrzebujesz. Napisz na [email protected] . Opracowane przez nas oraz przez podmioty zewnętrzne pliki znajdziesz w zakładce UZYSKAJ WSPARCIE w ZHR (hasło przekazano drogą służbową).
Sprawdź listę ośrodków świadczących pomoc dla dzieci i młodzieży.
Wyszukaj placówkę świadczącą pomoc osobom dorosłym.
Telefony zaufania i strony internetowe oferujące pomoc w obszarze zdrowia psychicznego:
Kontakt: [email protected]
Swoje pomysły na działanie zespołu możesz zgłaszać także przez ankietę: bit.ly/ankietawsparcie.