Wsparcie psychologiczne

Zespół wsparcia psychologicznego ZHR działa przy Naczelnictwie. Tworzą go profesjonaliści pracujący na co dzień w obszarze pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Jesteśmy dla Ciebie!

Poznaj nasz zespół

Zespół wsparcia psychologicznego ZHR tworzą profesjonaliści pracujący na co dzień w obszarze pomocy psychologiczno-pedagogicznej. W miarę potrzeb do zespołu będą dołączały kolejne osoby.

Magdalena Leczkowska (koordynatorka zespołu)

Zawodowo: pedagog; absolwentka studiów podyplomowych z zakresu relacji interpersonalnych i profilaktyki uzależnień oraz kursu mediacji rodzinnych; słuchaczka studiów podyplomowych z zakresu suicydologii. Pracuje w szkole podstawowej jako pedagog szkolny, prowadzi szkolenia dla nauczycieli jako trener i wicedyrektor Instytut Educare oraz realizuje inne pomysły w ramach swojej działalności (www.wychowujemy.com.pl).

Harcersko: harcmistrzyni Mazowieckiej Chorągwi Harcerek w rezerwie. Była drużynowa harcerek.

Ostatnia pełniona funkcja: komendantka szkoły instruktorskiej.

Konsultacje stacjonarne: Warszawa, soboty w godz. 9:00-15:00.

Konsultacje on-line: wtorki, godz. 19:00-21:00 lub w innym terminie do umówienia.

Dowiedz się co robimy

Zespół wsparcia psychologicznego ZHR działa przy Naczelnictwie. Jego zadaniem jest zatroszczenie się o wychowawców ZHR w zakresie:

• kompetencji wychowawczych, interpersonalnych i tych związanych z pierwszą pomocą psychologiczną,
  • trudności związanych z opieką nad uczestnikami obciążonymi zaburzeniami rozwojowymi i problemami emocjonalnymi,
  • ich własnego dobrostanu psychicznego.

Chcemy realizować powyższe cele w następujący sposób:

CYKLICZNE WEBINARY na trzech poziomach zaawansowania.

Będą dotyczyły tych tematów, które naszym zdaniem są potrzebne każdemu drużynowemu i instruktorowi. Uczestnictwo w tych webinarach możesz wpisać do próby na stopień harcerski lub instruktorski. Sugerujemy, by każdy kolejny poziom realizować dopiero po wysłuchaniu wszystkich treści z poziomu niższego, ale czuj się swobodnie: nikt nikogo nie wyrzuci, możesz dobierać tematy do swoich potrzeb. Tematy i terminy nadchodzących webinarów są publikowane na podstronie UZYSKAJ WSPARCIE w ZHR (hasło przekazano drogą służbową). Każdy temat będzie realizowany w kilku terminach w roku.

KONSULTACJE INDYWIDUALNE mogą odbywać się on-line lub w miejscu zamieszkania konsultanta.

Służymy pomocą w Twoich sprawach, np. związanych z trudną sytuacją podopiecznych lub Twoimi własnymi zmaganiami w obszarze zdrowia psychicznego. Sposób umawiania się na konsultacje jest opisany na podstronie UZYSKAJ WSPARCIE w ZHR (hasło przekazano drogą służbową).

UWAGA! Nasze konsultacje nie zastępują psychoterapii ani interwencji kryzysowej. Ponadto nie prowadzimy całodobowego dyżuru, a orientacyjny czas umawiania rozmów to ok. 48 godz. W sytuacjach nagłych skorzystaj z telefonów zaufania (Sprawdź: INSTYTUCJE ŚWIADCZĄCE POMOC ) a w przypadku zagrożenia zdrowia i życia dzwoń na numer alarmowy 112. .

SPOTKANIA, ZAJĘCIA I SZKOLENIA „NA ZAMÓWIENIE”; prowadzimy on-line lub z dojazdem do Twojego środowiska.

Mogą być to zajęcia na kursach, pojedyncze warsztaty na wybrany temat lub sesje pytań i odpowiedzi np. dla rady hufca. Zgłoszenie tematu, miejsca i preferowanego terminu powinno nastąpić minimum miesiąc przed wydarzeniem na adres [email protected]

OPRACOWANIE MATERIAŁÓW dotyczycących reagowania na trudności podopiecznych, troski o dobrostan psychiczny oraz zawierających propozycje wartościowych form pracy na zbiórki, biwaki i HAL/HAZ.

Chętnie dowiemy się, jakich materiałów potrzebujesz. Napisz na [email protected] . Opracowane przez nas oraz przez podmioty zewnętrzne pliki znajdziesz w zakładce UZYSKAJ WSPARCIE w ZHR (hasło przekazano drogą służbową).

Znajdź instytucje świadczące pomoc

Sprawdź listę ośrodków świadczących pomoc dla dzieci i młodzieży.

Wyszukaj placówkę świadczącą pomoc osobom dorosłym.

Telefony zaufania i strony internetowe oferujące pomoc w obszarze zdrowia psychicznego:

• dla dzieci i młodzieży: 116 111 / www.116111.pl (całodobowo),
  • dla dzieci i młodzieży: 800 12 12 12 / www.800121212.pl (całodobowo),
  • dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym: 800 70 2222 / centrumwsparcia.pl (całodobowo),
  • dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym: 116 123 (pon.-pt. w godz. 14:00-22:00),
  • dla osób doświadczających przemocy domowej lub chcących im pomóc: 800 12 00 02 (całodobowo),
  • portal pomocowy dot. autoagresji, samobójstw i myśli samobójczych: Życie warte jest rozmowy.

Kontakt: [email protected]
Swoje pomysły na działanie zespołu możesz zgłaszać także przez ankietę: bit.ly/ankietawsparcie.

UWAGA! KONTO DO WSPARCIA DLA UKRAINY

PKO BP 19 1020 1026 0000 1002 0481 8094
Tytuł przelewu: Darowizna na pomoc rzeczową dla mieszkańców Ukrainy

VW Bank Direct 52 2130 0004 2001 0189 3635 0001 (stałe konto)

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej realizuje działania finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.

Cresta Social Messenger