Prezydent Andrzej Duda spotkał się ze służbami, które udzielały pomocy podczas sierpniowych nawałnic. Pamiętał również o osobach, które mimo swoich obowiązków, często narażając swoje życie i zdrowie – ruszyły aby ratować innych. Andrzej Duda wspominał o swoim emocjonalnym przywiązaniu do zniszczonych przez żywioł okolic. Oprócz ważnych spotkań i przekazania podziękowań, Prezydent uczcił pamięć harcerek, które zginęły podczas obozu harcerskiego w Suszku. 
Po modlitwie w miejscu obozu zostały złożone kwiaty. Obecni byli Sekretarz Generalny ZHR – hm. Wiesław Turzański, Kapelan Naczelny ZHR – ks. hm. Robert Mogiełka, przedstawiciele komendy obozu. Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z wolontariuszami oraz przedstawicielami organizacji zaangażowanych w likwidację skutków nawałnicy w woj. pomorskim i kujawsko-pomorskim w sierpniu 2017 r. mówił:
„Dziękuję wam wszystkim za wielkiego ducha, którego wtedy umieliście pokazać, przede wszystkim za wielkiego ducha służby – służby strażackiej ochotniczej czy zawodowej, służby harcerskiej, policji, wojska, leśników, pracowników lasu czy zwykłej służby człowiekowi.”






W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele licznych grup osób, które okazały swoją pomoc w tym ciężkim czasie, w tym reprezentacja Okręgu Pomorskiego ZHR.




