Barbara Koc24 kwietnia 20205min1774
#GOTOWIDOPOMOCY Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR i Legia Warszawa łączą siły w działaniu! W Warszawie powstała wielka akcja pomocowa dla seniorów, zapewniająca realną i bezpośrednią pomoc, której jesteśmy partnerem strategicznym.

Pogotowie Harcerek i harcerzy ZHR w Warszawie dołącza, jako parter strategiczny, do akcji #GOTOWIDOPOMOCY organizowanej przez Legię Warszawa. Przez ostatnie tygodnie Sztab Mazowsza bardzo intensywnie przygotowywał razem z klubem i innymi partnerami uruchomienie telefonu pomocowego, który będzie odpowiadał na potrzeby społeczeństwa w dobie pandemii. Wspólne działania zaowocowały otwarciem infolinii, która zapewni realną i bezpośrednią pomoc seniorom. Od 23 kwietnia 2020 Legii Warszawa stała się organizacją pomocy społecznej, a stadion, z obiektu sportowego, zamienił się w centrum i zaplecze akcji #GOTOWIDOPOMOCY.

Akcję #GOTOWIDOPOMOCY tworzy już wiele firm, które chcą pomagać innym i zapobiegać rozprzestrzenianiu się COVID-19. ZHR włącza się w tę akcję jako partner strategiczny i jedyna organizacja non-profit, która działa od początku trwania pandemii tworząc Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR.

Bardzo się cieszymy ze współpracy z Legią, cieszymy się, że naszą wiedzą i doświadczeniem zdobytym od początku pandemii możemy podzielić się z takim partnerem. Dzięki tej współpracy będziemy mogli dotrzeć z pomocą do szerszego grona potrzebujących oraz zaangażować w działania dużo więcej wolontariuszy i pokazać jak dobrze jest pomagać innym. – phm. Jakub Nowak, koordynator województwa mazowieckiego PHiH.

Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR w województwie mazowieckim działa od początku trwania pandemii, obecnie zrzesza około 350 wolontariuszy z całego województwa, w samej Warszawie prawie 250 osób gotowych w każdej chwili służyć drugiemu człowiekowi.

Liczba działań podejmowanych przez Pogotowie w całej Polsce stale rośnie. Na samym Mazowszu podczas trwania epidemii zostało podjęte ok. 350 działań takich jak robienie zakupów seniorom. Z większością beneficjentów wolontariusze nawiązują stały kontakt i regularnie doważą im potrzebne produkty. Codziennie grupa harcerzy rozwozi ciepłe zupy gotowane przez restauracje partnerskie i Caritas. Często również dostarczamy produkty, z których posiłki są przygotowywane. 42 dni aktywnego działania Pogotowia Harcerek i Harcerzy ZHR na Mazowszu to również setki uszytych maseczek, przekazanych do różnych instytucji, na przykład Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie.

Każde z działań przynosi nam ogromną satysfakcję, ponieważ służba bliźnim jest wpisana w nasze harcerskie wychowanie. Każda z osób, które zgłosiły gotowość do służby, ma w sobie motywację, aby pomagać innym. Często nasi członkowie sami wychodzą z inicjatywą podjęcia konkretnych działań, konkretnej służby. Takie propozycje są zawsze sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa przez Sztab Wojewódzki Pogotowia Harcerek i Harcerzy ZHR. – phm. Jakub Nowak, koordynator PHH w województwie mazowieckim.

Działań jest wiele, dlatego potrzeba również wiele rąk do pracy, aby razem służyć innym. Wspólna działanie z Legią Warszawa jest okazją do tego, aby docierać do jak największej liczby osób potrzebujących. Wszystkie informacje dotyczące akcji #GOTOWIDOPOMOCY możecie znaleźć na stronie internetowej Legii Warszawa i #GOTOWIDOPOMOCY.

Komentarze


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół –  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. 
Kontakt


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
ul. Litewska 11/13, 00-589 Warszawa
tel.: (22) 629-12-39
Napisz do nas

UWAGA! KONTO DO WSPARCIA DLA UKRAINY

PKO BP 19 1020 1026 0000 1002 0481 8094
Tytuł przelewu: Darowizna na pomoc rzeczową dla mieszkańców Ukrainy

KRS: 0000057720 NIP: 525-15-72-446 REGON: 006218591

VW Bank Direct 52 2130 0004 2001 0189 3635 0001 (stałe konto)


Napisz do nas


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej realizuje działania finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.


Cresta Social Messenger