Staropolskie wsparcie dla Ukrainy

Barbara Sobieska1 marca 20223min152
W związku z obecną sytuacją na Ukrainie - Okręg Staropolski ZHR ruszył z działaniami pomocowymi. Na terenie całego Okręgu pełniona jest skoordynowana służba odpowiadająca na zmieniające się potrzeby.

Za wolontariuszami, którzy podjęli się służby w ramach działań Okręgu Staropolskiego ZHR pracowity czas. Jednak zaangażowani w pomoc nie ustają w działaniu i podejmują kolejne wyzwania. Na terenie całego Okręgu prowadzone są zbiórki niezbędnych do pomocy środków – zbierane są środki opatrunkowe, higieniczne, trwała żywność, ale także taka, którą można szybko przygotować, odpowiednio przygotowane do przekazania ubrania, koce, śpiwory, pościel itp. – wszystko to co stanowi pomoc dla osób, które pozostały w Ukrainie, a także tych, które przybyły do Polski. Staropolscy wolontariusze korzystając ze swojego doświadczenia podejmują również inne służby. W poniedziałek 28.02. byli zaangażowani w przygotowanie infrastruktury dla osób przybywających do Pionek. Brali udział w rozstawianiu punktu humanitarnego i noclegowego z przeznaczeniem dla wojennych uchodźców.W służbę na rzecz Ukrainy zaangażowani się nie tylko aktywni członkowie Okręgu Staropolskiego ZHR – do działań dołączają również rodzice, członkowie KPH, byli członkowie ZHR, a także przyjaciele i sympatycy.  W ramach działań Okręg ma szansę współpracować z liczną grupą partnerów – miastami i gminami, OSP, organizacjami pomocowymi. Radomski Hufiec Harcerek ZHR współpracuje m.in. z E.Leclerc Radom, gdzie jest zorganizowany stały punkt zbiórki. Instruktorki i instruktorzy z Okręgu Staropolskiego – studiując i pracując – często mieszkają w miastach należących do innych Okręgów – swoją służbą wspierają również działania w większych miastach oraz biorą udział w akcjach ogólnopolskich.

Więcej informacji: Okręg Staropolski ZHRRadomski Hufiec Harcerek ZHR

Foto: Okręg Staropolski ZHRRadomski Hufiec Harcerek ZHR


Komentarze


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół –  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. 
Kontakt


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
ul. Litewska 11/13, 00-589 Warszawa
tel.: (22) 629-12-39
Napisz do nas

UWAGA! KONTO DO WSPARCIA DLA UKRAINY

PKO BP 19 1020 1026 0000 1002 0481 8094
Tytuł przelewu: Darowizna na pomoc rzeczową dla mieszkańców Ukrainy

KRS: 0000057720 NIP: 525-15-72-446 REGON: 006218591

VW Bank Direct 52 2130 0004 2001 0189 3635 0001 (stałe konto)


Napisz do nas


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej realizuje działania finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.


Cresta Social Messenger