Zapraszamy na webinar o zjawisku dezinformacji

Anna Malinowska12 marca 20223min258
Dezinformacja. Do 24 lutego było to zjawisko, którego działanie mogło co najwyżej nas skłonić do gorącego wpisu na FB czy złego rozporządzenia własnymi pieniędzmi przez zakupienie Pili Pili Coinów. Teraz jest to sprawa bezpieczeństwa osobistego i bezpieczeństwa państwa.

Dezinformacja. Do 24 lutego było to zjawisko, którego działanie mogło co najwyżej nas skłonić do gorącego wpisu na FB czy złego rozporządzenia własnymi pieniędzmi przez zakupienie Pili Pili Coinów. Teraz jest to sprawa bezpieczeństwa osobistego i bezpieczeństwa państwa.

Zapraszamy na webinar o dezinformacji, o tym: co to jest, jak ją rozpoznać, jak ją zwalczać i czy to w ogóle ma znaczenie, jeżeli starzy ludzie łykają to jak pelikany? Pokażemy w jaki sposób jesteśmy zalewani dezinformacją i jak bardzo, nie tylko w kwestiach wojennych, czy śmieszne memy, satyra albo reklama może być dezinformacją? I jak się przed nią bronić oraz jaka jest granica tego ile energii temu poświęcić? I oczywiście jak tłumaczyć ludziom, że mają do czynienia z dezinformacją?

Mimo, że temat poważny w poważnych czasach to postaramy się aby od czasu do czasu pojawił się uśmiech.

Prowadzący Dominik Mazur: Jestem z wykształcenia prawnikiem, specjalistą od kontaktów z mediami. Mam za sobą wiceprezesurę w jednym z największych polskich think tanków – Fundacji Republikańskiej. Prowadzę Warsztaty Retoryczne od 9 lat, pracowałem jako członek zespołów negocjacyjnych, pisałem ustawy jako prawnik legislator w Sejmie RP, inicjowałem i koordynowałem kilkanaście projektów analitycznych (w tym “Kierunki Promocji Polski dla MSZ, “Wolność słowa w Internecie” we współpracy z Google Polska i wiele innych). Zdarzało mi się komentować obecną sytuację polityczną i gospodarczą jako publicysta. Przez pewien czas pilnowałem Polski w administracji publicznej.

Prowadzący Piotr Jakubiak: ukończyłem studia magisterskie na wydziale nauk o bezpieczeństwie University College London, zajmowałem się wykrywaniem prania pieniędzy i finansowania terroryzmu w Citi banku, byłem współpracownikiem Fundacji Republikańskiej. Obecnie pracuje jako konsultant ds. systemów wspierania decyzji biznesowych.

Termin: 20 marca (niedziela) o godz. 20:00
Zgłoszenia do północy w piątek 11 marca za pośrednictwem formularza: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfSMaxHe39PpgtCQEg2HgBqXolE9kGby6iukBYAL1WyLf1fjg/viewform?usp=sf_link

Komentarze


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół –  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. 
Kontakt


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
ul. Litewska 11/13, 00-589 Warszawa
tel.: (22) 629-12-39
Napisz do nas

UWAGA! KONTO DO WSPARCIA DLA UKRAINY

PKO BP 19 1020 1026 0000 1002 0481 8094
Tytuł przelewu: Darowizna na pomoc rzeczową dla mieszkańców Ukrainy

KRS: 0000057720 NIP: 525-15-72-446 REGON: 006218591

VW Bank Direct 52 2130 0004 2001 0189 3635 0001 (stałe konto)


Napisz do nas


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej realizuje działania finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.


Cresta Social Messenger