Spotkajmy się na Zlocie ZHR „Tobie Polsko” już w czerwcu!

Adam Paczyna24 maja 20225min279

17 czerwca rozpocznie się Zlot wędrowników i ZZ-tów drużyn harcerskich ZHR “Tobie Polsko”. Mamy nadzieję, że wydarzeniu weźmie udział blisko pół tysiąca harcerzy i harcerek z całej Polski – to będzie super szansa spotkania po pandemicznej przerwie. Miejscem do którego Was zapraszamy jest Pszczyna (świetny dojazd PKP), urokliwe miasteczko, które łączy zarówno walory historyczne i krajobrazowe.

Zlot “Tobie Polsko” to nie tylko czas na spotkanie z innymi, wymianę zdań, czy poznanie kultury i historii Ziemi Śląskiej, ale to także czas na dobrą zabawę. Podczas Zlotu będzie możliwość wzięcia udział w nocnym biegu i zdobycia szabli Naczelnika Organizacji Harcerzy. Ponadto odbędzie się gra terenowa, podczas której sprawdzimy która drużyna/ZZ jest najlepiej zgranym harcerskim team’em w Polsce.

Na uczestników “Tobie Polsko”, czekają jeszcze inne atrakcje programowe. Zaplanowaliśmy możliwość spływu kajakowego Wisłą do Oświęcimia, wycieczkę górską na Błatnią, podczas której można zobaczyć uroki Beskidu Śląskiego. Będzie też możliwość podniesienia poziomu adrenaliny – zaplanowaliśmy na jednej ze ścieżek programowych szkolenie w Wakeparku, gdzie będzie można sprawdzić swoje zdolności w jeździe na desce po wodzie. Będzie również turniej strzelecki.

Krajobraz Śląska związany jest z szybami kopalnianymi, dlatego będzie także możliwość zjazdu do kopalni Guido i Szybu Luiza, a po ciekawym zwiedzaniu zaprosimy do Muzeum Powstań Śląskich na lekcję historii. Chcemy, żeby uczestnicy Zlotu mogli wziąć udział w warsztatach kulinarnych i poznać tradycje kuchni śląskiej (wiecie co to gumiklyjzy?). Dla miłośników przyrody, zaplanowaliśmy urokliwy spacer po Ogrodach Kapiasa, a zaraz po odpoczynku na świeżym powietrzu, zwiedzanie śląskiej wsi, młócenie cepami i pieczenie podpłomyków w Chlebowej Chacie. Będzie też czas na degustację swojskiego masła, miodu  i mleka. Każdy z uczestników Zlotu będzie mógł odwiedzić żubry (prawdziwe!) i Muzeum Wsi Pszczyńskiej.

Sobotni wieczór, po ścieżkach programowych  to czas na grę, kąpiel w jeziorze, pływanie kajakami lub rowerkami oraz ognisko harcerskie, które poprowadzi Drużyna Rzeczypospolitej!

W niedzielę odbędzie się uroczysta Msza Święta i apel kończący dwuletni program edukacyjno-wychowawczy „Tobie Polsko ZHR”. Po apelu przejedziemy do Katowic na uroczystości wojewódzkie upamiętniające przyłączenie Śląska do Macierzy. Pamiętajcie, ze można zdobywać okolicznością sprawność zlotową. Zapraszamy do śledzenia na bieżąco wszystkiego co dla Was przygotowujemy na Facebooku: https://www.facebook.com/tobiepolskozhr

Data: 17-19.06.2022 r.
Dla kogo: wędrownicy, ZZ-ty, instruktorzy

O kolejności wyboru ścieżek tematycznych będzie decydowała kolejność zgłoszeń na Zlot, więc nie czekajcie! Do zobaczenia!
“Poznasz Śląsk – Zrozumiesz Śląsk”

Komentarze


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół –  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. 
Kontakt


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
ul. Litewska 11/13, 00-589 Warszawa
tel.: (22) 629-12-39
Napisz do nas

UWAGA! KONTO DO WSPARCIA DLA UKRAINY

PKO BP 19 1020 1026 0000 1002 0481 8094
Tytuł przelewu: Darowizna na pomoc rzeczową dla mieszkańców Ukrainy

KRS: 0000057720 NIP: 525-15-72-446 REGON: 006218591

VW Bank Direct 52 2130 0004 2001 0189 3635 0001 (stałe konto)


Napisz do nas


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej realizuje działania finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.


Cresta Social Messenger