Zakończył się Zlot Harcerski w rocznicę Powstania Warszawskiego

Barbara Sobieska3 sierpnia 20223min77
Blisko 500 uczestników z organizacji harcerskich w całej Polsce powróciło ze spotkania z nowymi wspomnieniami, przyjaźniami i jeszcze lepszą pamięcią o historii Powstania.

Program wydarzenia obejmował m.in. warsztaty harcerskie, gry miejskie, wspólne ognisko. Uczestnicy zlotu brali aktywny udział a obchodach w Warszawie. Po długiej przerwie w organizacji wydarzeń stacjonarnych bardzo ważna była możliwość braterskiego spotkania „na żywo”, w naturalnej dla ruchu harcerskiego formie.

Jak podkreślają uczestnicy – Poznawanie historii, udział w uroczystościach patriotycznych i służba na rzecz uczestników wydarzeń, a zwłaszcza Powstańców była idealna okazja, by zobaczyć i przekonać się jak wiele nas łączy mimo rozmaitych krojów i kolorów mundurów.

Chociaż tegoroczna pogoda dla wielu była zaskoczeniem i organizatorzy zmuszeni byli do dynamicznego działania w dbałości o uczestników, to nie przerwało to radości ze spotkania i możliwości udziału w proponowanych aktywnościach.

Do zobaczenia z rok!

Zlot Harcerski w rocznicę Powstania Warszawskiego jest wspólną inicjatywą Muzeum Powstania Warszawskiego i organizacji harcerskich – Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Związku Harcerstwa Polskiego, Federacji Skautingu Europejskiego „Zawisza”, Stowarzyszenia Harcerskiego. W gronie braterskich organizacji chcemy wspólnie upamiętnić te ważne wydarzenia. Spotkanie odbywa się w pełni stacjonarnie, na uczestników czekają liczne propozycje programowe z wykorzystaniem harcerskich form pracy, możliwość spotkania z Powstańcami, żywe lekcje historii, udział w najważniejszych obchodach w Warszawie.

Foto: Hanna Maciejewska ZHR