Adam Paczyna19 października 20224min123
W związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych oraz Dniem Niepodległości, już po raz czwarty Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej organizuję akcję „Chwała Bohaterom”, która ma na celu uczcić pamięć polskich bohaterów. Do udziału zachęca się dzieci, młodzież oraz dorosłych.

Akcja ma na celu upamiętnienie tych, którzy zasłużyli się dla Polski, często poświęcając własne życie. Ideą „Chwały Bohaterom” jest pokazanie społeczeństwu, jak wielu ludzi spoczywających teraz na cmentarzach za życia przyczyniło się,  do tego, żeby pozostawić po sobie odrobinę lepszy świat. Jak mówią organizatorzy – akcja jest bardzo prosta. Nie wymaga to niczego ponad kupienie znicza, wydrukowanie i naklejenie na niego kartki oraz zapalenie takiego znicza na wyszukanym wcześniej grobie bohatera, nie można zapomnieć także o modlitwie za odnalezionego bohatera.

Akcja „Chwała Bohaterom” trwać będzie od 29 października do 11 listopada 2022 r. Organizatorem akcji jest Okręg Wielkopolski ZHR, a została zapoczątkowana w 2011 roku w Poznaniu przez Weronikę Stawińską (5 Poznańska Żeńska Drużyna Harcerska „Wędrowne Ptaki” im. Janiny Lewandowskiej). W ostatnich latach inicjatywa rozprzestrzeniła się z ośrodka ZHR w Wielkopolsce na całą Polskę

Chwała Bohaterom to akcja, która nie ma ograniczeń wiekowych. Wziąć udział mogą całe rodziny, dorośli, jak i dzieci, a w szczególności harcerze, wędrownicy i zuchy. Niech każdy z nas będzie bohaterem i zadba o pamięć osób, które zasłużyły się dla naszego kraju. Celem naszej akcji jest uczczenie polskich Bohaterów!

Jak wziąć udział w akcji?

1. Zastanów się, czy wśród bliskich i znajomych byli Bohaterowie.
  2. Wydrukuj etykietę akcji (obrazek) – możesz pobrać ją pod tym linkiem: Etykieta akcji Zabezpiecz je taśmą klejącą lub w inny, znany Ci sposób. Naklej etykietę na znicz.
  3. Odszukaj Bohatera! Postaw znicz na jego grobie, pomódl się w jego intencji i zrób zdjęcie lub nagraj filmik.
  4. Jeśli chcesz, napisz parę zdań o tym Bohaterze, podziel się jego historią z innymi. Opublikuj zdjęcie / filmik / krótki opis w mediach społecznościowych (na Fb, Twitterze lub Instagramie)
    z hashtagiem #ChwałaBohaterom2022
  5. Zaproś rodzinę i znajomych do włączenia się w akcję!

www.chwalabohaterom.zhr.pl

Wydarzenie FB

Może Bohater czeka właśnie na Ciebie?
Odkryjmy wspólnie historię naszych lokalnych Bohaterów i zapalmy znicz nad ich grobem.