Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej zaprasza do udziału w cyklu szkoleń „Gotowi do służby”, które odbędą się w najbliższych tygodniach.
To wyjątkowa okazja, by zdobyć cenne umiejętności z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej. Szkolenia skierowane są przede wszystkim do instruktorek i instruktorów, ale również do pełnoletnich harcerek i harcerzy, a także osób od 16. roku życia, pragnących poszerzyć swoją wiedzę i później dzielić się nią w swoich środowiskach.
Program szkoleń:
1. TCCC – Tactical Combat Casualty Care
- Termin: 13-15 grudnia 2024 r.
- Miejsce: okolice Warszawy (Falenty)
- Liczba miejsc: 33
- Opis:
Szkolenie z zakresu opieki przedszpitalnej pola walki, obejmujące teorię oraz praktykę działania w sytuacjach ekstremalnych. Kurs opiera się na wytycznych Amerykańskiego Komitetu TCCC i umożliwia zdobycie wiedzy na temat udzielania pomocy poszkodowanym oraz samopomocy w warunkach bojowych. Uczestnicy po zdaniu egzaminu końcowego otrzymają certyfikat ukończenia szkolenia.
2. Łączność kryzysowa
- Termin: 20-22 grudnia 2024 r.
- Miejsce: Bielsko-Biała
- Liczba miejsc: 33
- Opis:
Szkolenie wprowadzające w podstawy łączności kryzysowej (UKF, CB, alternatywne metody komunikacji). Uczestnicy zdobędą wiedzę, która może być nieoceniona w sytuacjach awaryjnych.
3. Szkolenie lawinowe, wysokogórskie i przetrwanie w warunkach ekstremalnych
- Termin: 26-29 grudnia 2024 r.
- Miejsce: Zakopane
- Liczba miejsc: 34
- Opis:
Intensywny kurs prowadzony przez ratowników TOPR i GOPR. Obejmuje teorię oraz praktykę w górach, z podziałem na małe grupy. Program przewiduje naukę bezpiecznego poruszania się w górach, unikania zagrożeń oraz działania w sytuacjach lawinowych.
Warunki uczestnictwa:
- Dojazd: we własnym zakresie.
- Wyżywienie i zakwaterowanie: zapewnione przez organizatorów.
- Koszt udziału:
- Szkolenia 1 i 2 są darmowe.
- Szkolenie 3 wymaga opłaty w wysokości 250-300 zł (koszty noclegów, dodatkowego wyżywienia oraz wypożyczenia sprzętu).
Jak się zgłosić?
Zgłoszenia należy przesłać na adres [email protected].
W zgłoszeniu prosimy podać:
- nazwę szkolenia,
- imię i nazwisko,
- wiek,
- stopień,
- środowisko,
- numer telefonu.
Szkolenia są świetną okazją do zdobycia nowych kompetencji, które mogą okazać się przydatne zarówno w harcerstwie, jak i w życiu codziennym. Zachęcamy do udziału – do zobaczenia na szkoleniach!