20 września 2025 roku odbyła się harcerska pielgrzymka do byłego obozu koncentracyjnego w Dachau – miejsca śmierci bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego, patrona harcerstwa. W wydarzeniu wzięły udział delegacje wielu organizacji harcerskich, w tym Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.
Program pielgrzymki obejmował Mszę św. w kaplicy obozowej, Drogę Krzyżową, modlitwy przy tablicach pamiątkowych oraz spotkania wspólnotowe.
Fot. Józef Kurzeja














