Z okazji 35-lecia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej mamy zaszczyt zaprosić obecne i byłe instruktorki ZHR, obecnych i byłych instruktorów ZHR, członków współdziałających oraz KPH, na Jubileuszową Galę 35-lecia ZHR, która odbędzie się w niedzielę, 17 listopada 2024 roku w Operze Krakowskiej.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 i zakończy około 17:00. Składać się będzie z dwóch części:

  1. Uroczysta gala z urodzinowym tortem, filmem wspomnieniowym oraz koncertem orkiestry reprezentacyjnej ZHR (11:00-13:00).
  2. Bal instruktorski z równoległą przestrzenią do spotkań, rozmów i poczęstunku (13:00-17:00).

Tym razem, zamiast harcerskich mundurów, zachęcamy do założenia strojów wieczorowych. Co więcej, możecie zabrać ze sobą osoby towarzyszące, które nie muszą przynależeć do ZHR.

To będzie wyjątkowe wydarzenie! Nie może Was zabraknąć!

 

Na gości, którzy przyjadą w sobotę czekają dodatkowe atrakcje jak zwiedzanie Krakowa, ognisko, wieczór planszówek czy potańcówka. Szczegóły zostaną wysłane po dokonaniu rezerwacji biletu na Galę.

PARTNERZY JUBILEUSZOWEJ GALI 35-LECIA ZHR





ZAPROSZENIA NA JUBILEUSZOWĄ GALĘ 35-LECIA ZHR – INSTRKCJA

Gościem głównym Gali mogą być czynne i byłe instruktorki i instruktorzy ZHR, czynni członkowie KPH. Osobą towarzyszącą może być dowolna osoba.


JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

1 Zgłoś się na galę za pośrednictwem formularza dostępnego poniżej.

ZGŁOSZENIA DO WYCZERPANIA BILETÓW LUB 7.11.2024 R. GODZ. 23.59


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – KUP BILET

2 Opłać składkę programową, za każdą osobę, w odpowiedniej wysokości: 

  • Przewodniczka/ przewodnik – 30 zł 
  • Podharcmistrzyni/ podharcmistrz – 50 zł 
  • Harcmistrzyni/ harcmistrz – 100 zł 
  • Osoba towarzysząca – zgodnie ze stopniem gościa głównego  
  • KPH, absolwentki i absolwenci – 100 zł

Numer konta: 53 1020 1026 0000 1502 0477 9601

Tytuł przelewu: składka programowa, Gala 35-lecia, <imię i nazwisko gościa głównego>, <imię i nazwisko osoby towarzyszącej>

3 Na Twoją wpłatę czekamy 3 dni robocze, jednak nie później niż do 07.11.2024 r. 

4 W ciągu 5 dni po uzupełnieniu formularza dostaniesz maila z potwierdzeniem zgłoszenia lub (w przypadku braku wpłaty) skreśleniem z listy osób zgłoszonych.

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących zakupu biletów prosimy o kontakt na adres: [email protected]
W przypadku innych pytań dotyczących wydarzenia prosimy o kontakt z Naczelnictwem ZHR na adres: [email protected]

PYTANIA I ODPOWIEDZI

  • Kto może być uczestnikiem Jubileuszowej Gali 35-lecia ZHR?
  • Czy bilety na Galę są imienne?
  • Ile płaci osoba towarzysząca?
  • Czy władze naczelne ZHR są zwolnione z opłaty?
  • Do kiedy muszę opłacić składkę? I co się stanie, jeśli nie zapłacę w terminie?
  • Kiedy dostanę bilet?
  • Czy mogę przekazać mój zakupiony bilet innej osobie?
  • Czy na Galę mam zabrać swój bilet?
  • Co zrobić, jeśli muszę zrezygnować?
  • Czy mogę przyjść na galę bez osoby towarzyszącej?
  • Czy gala będzie transmitowana online?
  • Jak mogę uzyskać więcej informacji o biletach?
Kto może być uczestnikiem Jubileuszowej Gali 35-lecia ZHR?

Gościem głównym Gali mogą być czynne oraz byłe instruktorki i czynni oraz byli instruktorzy ZHR, czynni członkowie KPH. Osobą towarzyszącą może być dowolna osoba, nie musi przynależeć do ZHR.

Czy bilety na Galę są imienne?

Tak, bilety na Galę są biletami imiennymi. Są także numerowane – znajdziesz na nich informację o przydzielonych miejscach na sali w Operze Krakowskiej. 

 

Ile płaci osoba towarzysząca?

Osoba towarzysząca płaci tyle samo, ile osoba zapraszająca i nie może się zgłosić samodzielnie.

Czy władze naczelne ZHR są zwolnione z opłaty?

Nie, władze naczelne nie są zwolnione z opłaty. Mają zarezerwowaną osobną pulę biletów ale także zobowiązani są do dokonania zgłoszeń za pośrednictwem formularza oraz uiszczenia składki programowej.

Do kiedy muszę opłacić składkę? I co się stanie, jeśli nie zapłacę w terminie?
  • Pierwszy etap zgłoszeń: wpłać do 13.10.2024 r.
  • Drugi etap zgłoszeń: wpłać do 07.11.2024 r.

Jeśli nie dokonasz opłaty w terminie to Twoje zgłoszenie zostanie skreślone, a bilet przeznaczony dla innej osoby.

Kiedy dostanę bilet?

Bilety będą wysyłane na adres e-mail najpóźniej do 10.11.2024 r. Pamiętaj, żeby zabrać bilet ze sobą – możesz go okazać w formie papierowej lub elektronicznej. Bilety na Galę są biletami imiennymi. Bilety są numerowane – znajdziesz na nich informację o przydzielonych miejscach na sali w Operze Krakowskiej. 

 

Czy mogę przekazać mój zakupiony bilet innej osobie?

W przypadku rezygnacji po 13.10.2024 r. nie przysługuje zwrot składki programowej. Możliwe jest oddanie biletu innej osobie uprawnionej do wzięcia udziału w Gali (czynne instruktorki i instruktorzy ZHR, czynni członkowie współdziałający, czynni członkowie KPH). W takim przypadku prosimy o maila na adres: [email protected] o tytule: ZAMIANA i treści obejmującej: imiona i nazwiska właścicieli biletu oraz imiona i nazwiska nowych gości wraz z adresem mailowym. 

Czy na Galę mam zabrać swój bilet?

Tak, bilet w formie elektronicznej lub papierowej należy okazać po wejściu na Galę. 

Co zrobić, jeśli muszę zrezygnować?

Po 13.10.2024 r. zwrot nie jest możliwy, ale możesz przekazać bilet innej uprawnionej osobie. W takim przypadku wyślij e-mail z informacją o zamianie na adres: [email protected].

Czy mogę przyjść na galę bez osoby towarzyszącej?

Tak, możesz wziąć udział w gali samodzielnie. Zaproszenie osoby towarzyszącej jest opcjonalne.

Czy gala będzie transmitowana online?

Tak, planowana jest transmisja online, aby umożliwić udział osobom, które nie mogą przyjechać osobiście. Szczegóły dotyczące transmisji zostaną ogłoszone później.

Jak mogę uzyskać więcej informacji o biletach?

W razie pytań skontaktuj się z nami, wysyłając e-mail na adres: [email protected].



Druhny i Druhowie,
35 lat temu, 25 lutego 1989 roku w kościele św. Zygmunta w Warszawie powołano Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej. W obecności ponad dwustu delegatów środowisk ze wszystkich stron Polski przyjęto uchwałę o powołaniu do życia nowej organizacji. Pod uchwałą jeszcze na spotkaniu podpisało się 116 instruktorek i instruktorów harcerskich, a w kolejnych dniach dziesiątki kolejnych.

To kolejna z kilku dat stanowiących kamienie milowe na drodze do tej organizacji, która dziś jest ZHR-em. Pierwsza z nich to oczywiście 12 lutego, kiedy to powstał Komitet Założycielski ZHR. Kolejna to 19 marca, czyli powołanie Związku Harcerstwa Polskiego rok założenia 1918. Następne kluczowe wydarzenia to I Zjazd ZHR w dniach 1-2 kwietnia w Sopocie i Zjazd ZHP-1918 w dniu 1 grudnia w Warszawie. I wreszcie 3 października 1992 roku, kiedy to obydwie organizacje połączyły się w jeden Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Ówczesne decyzje pełne były obaw, niepokojów, ale też determinacji i przekonania o ich najgłębszej słuszności. ZHR wykuwał się w drodze gorących dyskusji i często głębokich sporów, ale zawsze zwyciężało poczucie braterstwa wprost zapisane w naszym Prawie.

Dziś z perspektywy lat widzimy z pełną jasnością, że były to decyzje właściwe. Świadczą o tym nasze Białe Służby, pomoc powodzianom, służba HOPR podczas ŚDM w Polsce i poza jej granicami, służba podczas pandemii i wojny w Ukrainie. Świadczą o tym nasze zloty, zjazdy, złazy i konferencje. Ale przede wszystkim świadczy o tym nasza codzienna harcerska praca w gromadach czy drużynach i uśmiechy na twarzach zuchenek i zuchów, harcerek i harcerzy, wędrowniczek i wędrowników, przeżywających przygodę życia na zbiórkach, biwakach, zimowiskach i obozach.

Życzę Wam, żebyście korzystając z propozycji programowych przygotowanych na cały Rok Jubileuszowy, spojrzeli na harcerskie szlaki wytyczone przez swych poprzedników spod znaku lilijki ZHR przez 35 lat i zaczerpnęli z nich inspirację do wędrówki “w jasną z błękitów utkaną dal” przez kolejne długie lata.

Przewodniczący ZHR hm. Krzysztof Wójtowicz



Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół – dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. 


ZHR w mediach społecznościowych



Kontakt


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
ul. Litewska 11/13, 00-589 Warszawa
tel.: (22) 629-12-39
Napisz do nas

KRS: 0000057720 NIP: 525-15-72-446 REGON: 006218591

VW Bank Direct 52 2130 0004 2001 0189 3635 0001 (stałe konto)


Napisz do nas


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej realizuje działania finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.