Życzenia z okazji święta niepodległości Polski od Płasta

Adam Paczyna14 listopada 20225min124
Z okazji święta odzyskania przez Polskę niepodległości życzenia złożył Przewodniczący Krajowej Płastowej Starszyzny Igor Mryczko w imieniu Narodowej Organizacji Skautowej Ukrainy – Płast.
Wsparcie harcerek i harcerzy ZHR uchodźców z Ukrainy spowodowało zawiązanie się nowych i wzmocnienie starszych przyjaźni pomiędzy Skautami Płasta i ZHR. Akcja pomocy uchodźcom nie pozostaje bez echa, co rusz otrzymujemy płynące z serca podziękowania i dowody sympatii od Ukraińców.
Serdecznie dziękujemy za przekazane życzenia.
Poniżej tekst życzeń – pisownia oryginalna.

Drodzy Przyjaciele,
w Dniu Niepodległości Polski pragniemy Wam życzyć tego, by nigdy nie trzeba było już walczyć o te wartości, które dziś wydają się być tak oczywiste – wolność, niezależność, demokracja. Byśmy mogli wspólnie cieszyć się prawami, które polski naród tak ciężko wywalczył. I by już nigdy nie trzeba było powtarzać tej walki. Aby polskie dzieci mogły spoglądać na niebo wypatrując gwiazd, a nie nadlatujących bomb. Spokoju, zrozumienia i demokracji. Jednocześnie wyrażamy wdzięczność za dobroć okazaną Ukraińcom. Za serce, za otwarcie drzwi do swoich domów. Za pomoc, którą udzielili zwykli obywatele, za ten ruch społeczny, który pokazuje ludzką solidarność. Za wszystkie działania organizacji pozarządowych, które przekierowano w stronę matek i dzieci uciekających spod rosyjskich bomb. Za każdy gest i dobre słowo.

Dotarły do nas również życzenia skierowane do harcerek i harcerzy, którzy pomagali uchodźcom wojennym z Ukrainy. Dziękujemy za piękne słowa, szczególnie w tym trudnym czasie.


Drodzy koledzy,
Gratuluję z okazji Święta Niepodległości Polski. Do 24 lutego 2022 r. Dzień Niepodległości mojej rodzinnej Ukrainy był codziennym świętem, a nie dodatkowym dniem wolnym od pracy.
Ale wszystko się zmieniło, zmieniło się nieodwracalnie dla mnie i dla moich dzieci, które dokładnie wiedzą, ile warta jest niezależność i wolność.
Urodzili się w prawdziwie niepodległym kraju i nie wybrali czasu historycznego, ale stali się uczestnikami i świadkami walki o niepodległość.
Niepodległość jest niezwykle kosztowna, dlatego wszyscy powinniśmy doceniać i bronić wartości i praw niezależnych ludzi w niepodległym kraju.
Polska stała się dla mojej rodziny tymczasowym domem, ciepłym, szczerym, pełnym słów wsparcia i czynów. Dlatego serdeczne gratulacje, moi drodzy Polacy!
Chwała Ukrainie! Chwała Polsce!
Дорогі колеги,
Вітаю вас з днем незалежності Польщі. Дo 24 лютого 2022 року день незалежності моєї рідної УКраїни було святом буденним, радше просто додатковим вихідним.
Але все змінилось, змінилось безповоротньо для мене і для моїх дітей, які точно знають чого вартує незалежність та свобода.
Вони народились в справді незалежній країні і вони не обирали історичний час, але стали учасниками та свідками боротьби за незалежність.
Незалежність коштує надзвичайно дорого, тому ми всі повинні цінувати та відстоювати цінності та права незалежних людей у незалежній країні.
Польща для моєї родини стала тимчасовим домом, теплим, щирим, повним словами підтримки та діями. Тому мої щирі привітання, мої дорогі поляки!
Слава Україні! Слава Польщі!

Komentarze


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół –  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. 
Kontakt


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
ul. Litewska 11/13, 00-589 Warszawa
tel.: (22) 629-12-39
Napisz do nas

UWAGA! KONTO DO WSPARCIA DLA UKRAINY

PKO BP 19 1020 1026 0000 1002 0481 8094
Tytuł przelewu: Darowizna na pomoc rzeczową dla mieszkańców Ukrainy

KRS: 0000057720 NIP: 525-15-72-446 REGON: 006218591

VW Bank Direct 52 2130 0004 2001 0189 3635 0001 (stałe konto)


Napisz do nas


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej realizuje działania finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.


Cresta Social Messenger