Kongres Niepodległa z udziałem ZHR

Adam Paczyna19 stycznia 20234min45
W Warszawie odbył się Kongres Niepodległa. Wyjątkowe dwudniowe wydarzenie Biura „Niepodległa” podsumowało obchody stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości. Nie zabrakło również merytorycznych dyskusji, analiz i perspektyw na przyszłość.
Blisko 80 panelistów i prelegentów na scenie Kongresu “Niepodległa”, ponad tysiąc minut dyskusji podczas 17 sesji i paneli, aż 570 zarejestrowanych gości! Tak w liczbach wyglądał Kongres “Niepodległa”.
To dwudniowe wydarzenie było okazją do dyskusji o potrzebach i pomysłach na nowoczesną i odpowiadającą na zapotrzebowanie społeczne ofertę kulturalno-edukacyjną dla mieszkańców Polski. Spotkanie w gronie ekspertów ze świata kultury, edukacji oraz przedstawicieli władz centralnych i samorządowych skonfrontowało różne wizje i propozycje dotyczące promocji Polski i polskiej kultury za granicą.
W trakcie kongresu odbyły się sesje plenarne i dyskusje panelowe w ramach czterech ścieżek tematycznych:
Ścieżka A: Dziedzictwo i jego rola w budowaniu pamięci historycznej
Ścieżka B: Nowoczesna edukacja do uczestnictwa w kulturze
Ścieżka C: Współpraca międzyinstytucjonalna i międzysektorowa na rzecz kultury i dziedzictwa
Ścieżka D: Budowa i promocja wizerunku Polski za granicą.

Wśród uczestników debat nie zabrakło osób odpowiedzialnych za kreowanie polityki kulturalnej i kierunków jej finansowania na poziomie ogólnopolskim, regionalnym i lokalnym, a także specjalistów i praktyków na co dzień zajmujących się realizacją projektów i wydarzeń włączających Polaków we wspólne świętowanie. Do udziału w dyskusjach Biuro „Niepodległa” zaprosiło m.in. przedstawicieli władz centralnych i samorządowych, państwowych i samorządowych instytucji kultury, organizacji pozarządowych, naukowców, mecenasów kultury oraz media. Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej reprezentowała Wiceprzewodnicząca ZHR hm. Małgorzata Siergiej oraz Sekretarz ZHR hm. Wiesław Turzański.

Rozwinięcie relacji można znaleźć pod adresem:

https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/kongres-niepodlegla-dziekujemy-za-fantastyczne-spotkanie-w-warszawie/

Fot. T. Tołłoczko / BN


Komentarze


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół –  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. 
Kontakt


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
ul. Litewska 11/13, 00-589 Warszawa
tel.: (22) 629-12-39
Napisz do nas

UWAGA! KONTO DO WSPARCIA DLA UKRAINY

PKO BP 19 1020 1026 0000 1002 0481 8094
Tytuł przelewu: Darowizna na pomoc rzeczową dla mieszkańców Ukrainy

KRS: 0000057720 NIP: 525-15-72-446 REGON: 006218591

VW Bank Direct 52 2130 0004 2001 0189 3635 0001 (stałe konto)


Napisz do nas


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej realizuje działania finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.


Cresta Social Messenger