Zapraszamy na drugi sezon warsztatów HARC IT!

Anna Malinowska13 stycznia 20246min196
Zapraszamy na drugi sezon warsztatów HARC IT! Podczas czterech spotkań zaprezentujemy 2 narzędzia Google: czat oraz zaawansowane korzystanie z funkcji gmaila. Zaś kolejne dwa tematy poświęcone będą odpowiednio cyberbezpieczeństwu oraz repozytorium ZHR czyli wprowadzeniu do Confluence.

Startujemy zawsze o 20:00, a agenda spotkania wygląda następująco:
– spotkania z narzędzi Google: 30 min warsztaty, 30 min dla chętnych sesja Q&A.
– spotkania z cyberbezpieczeństwa i Confluence: 60 min sesja, 30 min dla chętnych sesja Q&A.

25.01.2024 – czat Google: alternatywa dla komunikatorów Messenger, whats’App itp

• co to jest Chat Google i jak z niego korzystać
  • prowadzenie rozmów i zadań w 1 miejscu
  • przejrzenie ustawień Czatu

01.02.2024 – cyberbezpieczeństwo – jakie zagrożenia czyhają na nas w sieci, m.in.:

• „metoda na wnuczka” czyli phishing co to jest i jak się przed tym ustrzec
  • jedno hasło do wszystkiego – brzmi jak plan… na katastrofę
  • uwierzytelnianie wieloskładnikowe – a na co to komu

06.02.2024 – Confluence – czyli RE-PO-ZY-TO-RIUM, a tak m.in.:

• wprowadzenie do Confluence – jak się odnaleźć na tej platformie
  • co da nam nasze nowe repozytorium

15.02.2024 – korzystaj z gmail’a jak pros

• szybkie odpowiedzi na powtarzające się wiadomości za pomocą sablonów
  • wysyłanie tajnych wiadomości
  • „automatyzacja” na skrzynce mailowej czyli ustawmy filtry przejrzenie ciekawych ustawień gmaila: np cofanie wysłanej wiadomości czy wysyłka maila o konkretnej godzinie

Warsztaty poprowadzą:

hm. Bartłomiej Bajda (123 WDH) – wiceprzewodniczący KI Mazowieckiej Chorągwi Harcerzy, pasjonat gier, zawodowo informatyk w sektorze bezpieczeństwa IT.

hm. Piotr Malinowski (70 SDH) – skarbnik Okręgu Pomorskiego ZHR, pasjonat usług chmurowych, zawodowo zarządzający infrastrukturą IT.

phm. Katarzyna Filiks – harcersko komendantka Siedleckiego Związku Drużyn Harcerek „Rozkwit”, członkini Komisji Instruktorskiej i Rady Naczelnej, zawodowo architekt systemu do zarządzania procesami (IT), hobbystycznie miłośniczka koni i spacerów po Puszczy Kampinoskiej.

Link formularza zgłoszeniowego znajdziecie tutaj:

Zapraszamy! Poznaj możliwości i zacznij korzystać dostępnych narzędzi!