Czuwaj!

Decyzją Naczelnictwa XVII Zjazd Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej odbędzie się w Ośrodku szkoleniowo - wypoczynkowo - wychowawczym ZHR w Ząbiu na Warmii.

Druhny i Druhowie Delegaci!
Tam w lesie nad jeziorem, wśród wysokich smukłych drzew,
wesoły ogień płonie i echo niesie śpiew…

Decyzją Naczelnictwa XVII Zjazd Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej odbędzie się w Ośrodku szkoleniowo – wypoczynkowo – wychowawczym ZHR w Ząbiu na Warmii. Dwa lata temu widzieliśmy się nad Jeziorem Łańskim na Zlocie 30-lecia, a w tym roku spotkamy się po drugiej stronie jeziora, by decydować o najważniejszych dla naszego Związku kwestiach.

Tak jak Jubileuszowy Zlot był wyjątkowym czasem przyjaciół, Zjazd również ma szansę stać się wyjątkowym. Tej niezwykłości na pewno doda to, co nieodłączne w naszej codziennej działalności harcerskiej: las, jezioro, wspólne ogniska.

Po wielu miesiącach ograniczeń epidemicznych, po kolejnych zmianach terminów Zjazdu i we wciąż niepewnej sytuacji związanej z obostrzeniami pandemicznymi, zaszyty głęboko w lesie ośrodek w Ząbiu jest jedynym bezpiecznym rozwiązaniem. Będziemy u siebie, z dala od covidowych zagrożeń i co najważniejsze – ziści się marzenie wielu instruktorów – możliwość uczestnictwa w Zjeździe pachnącym igliwiem, z lekką bryzą znad jeziora.

Zapraszam Was na piękną i gościnną Warmię. Niech Zjazd ZHR będzie kontynuacją spotkań przyjaciół ze Zlotu 30-lecia i zaowocuje dobrymi obradami oraz wyborami.

Czuwaj! Komendantka XVII Zjazdu ZHR
hm. Małgorzata Siergiej


Kontakt z Biurem Zjazdu – [email protected]
Kontakt z Biurem Prasowym ZHR – hm. Anna Malinowska – [email protected], 509790759
Kontakt z Rzecznikiem Prasowym ZHR – phm. Barbara Sobieska – [email protected], 796273294

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  • Relacja ze Zjazdu ZHR
  • Termin i miejsce Zjazdu
  • Zakwaterowanie
  • Czy delegaci wnoszą jakieś opłaty?
Relacja ze Zjazdu ZHR

Relacja wideo ze Zjazdu (tylko dla osób posiadających maila w domenie zhr.pl) – https://sites.google.com/zhr.pl/zjazd/xvii-zjazd-zhr

Relacja tekstowa i zdjęciowa – https://www.facebook.com/ZjazdZHR

Termin i miejsce Zjazdu

Obrady Zjazdu rozpoczną się w piątek 27 sierpnia br. o godz. 11.00, a zakończą w niedzielę 29 sierpnia br. ok. godziny 15.00.

Miejsce Zjazdu: Ośrodek szkoleniowo – wypoczynkowo – wychowawczy ZHR w Ząbiu położony na skraju dużych kompleksów Lasów Napiwodzko – Ramuckich nad jeziorem Łańskim; adres: Ząbie 50, 11-015 Olsztynek, Polska; www.zabie.zhr.pl.

Zakwaterowanie

Noclegi będą zorganizowane w domkach letniskowych oraz w namiotach.

Czy delegaci wnoszą jakieś opłaty?

Składka programowa delegatów w trybie standardowym (piątek-niedziela) wynosi 25 zł, dla trybu wydłużonego (czwartek-niedziela) wynosi 35 zł. W ramach opłaty delegaci mają zapewnione wyżywienie, zakwaterowanie. pakiet delegata oraz zwrot kosztów przejazdu w jedną stronę.

Uwaga: ze względu na oddalenie miejsca Zjazdu od węzła kolejowego i innych form komunikacji publicznej, Przewodniczący Zarządów Okręgów otrzymają do 7 lipca 2021 r. dodatkową propozycję organizacji transportu zbiorowego.


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół –  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. 
Kontakt


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
ul. Litewska 11/13, 00-589 Warszawa
tel.: (22) 629-12-39
Napisz do nas

UWAGA! KONTO DO WSPARCIA DLA UKRAINY

PKO BP 19 1020 1026 0000 1002 0481 8094
Tytuł przelewu: Darowizna na pomoc rzeczową dla mieszkańców Ukrainy

KRS: 0000057720 NIP: 525-15-72-446 REGON: 006218591

VW Bank Direct 52 2130 0004 2001 0189 3635 0001 (stałe konto)


Napisz do nas


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej realizuje działania finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.


Cresta Social Messenger