Pokazują nam, jak działać w zespole, jak współpracować, jak myśleć krytycznie i jak poszukiwać nowych rozwiązań. Są z nami, kiedy odkrywamy, jak wielki i różnorodny jest świat. Zadają nam pytania, żebyśmy sami nauczyli się poszukiwać odpowiedzi.
Pokazują nam, jak działać w zespole, jak współpracować, jak myśleć krytycznie i jak poszukiwać nowych rozwiązań. Są z nami, kiedy odkrywamy, jak wielki i różnorodny jest świat. Zadają nam pytania, żebyśmy sami nauczyli się poszukiwać odpowiedzi.
Serdecznie zapraszamy na konferencję instruktorską „Patrzeć szerzej!”, która odbędzie się w formule online 22 października 2022 roku. Niech to instruktorskie spotkanie stanie się forum wymiany wiedzy, pobudzi do refleksji i sprawi, że będziemy potrafili wzmocnić pracę wychowawczą w swoich organizacjach.
Telewizja Polska organizuje konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych pt. „Plakat filmu Orlęta. Grodno ’39 – oczami uczniów”.

Zadaniem uczniów będzie wykonanie pracy plastycznej w formacie A3, w dowolnej technice (np. rysunek, malarstwo, grafika) stanowiącej własną, autorską interpretację plakatu do filmu „Orlęta. Grodno’39”. Celem konkursu jest upamiętnienie wiedzy o Orlętach Grodzieńskich oraz wzbudzenie refleksji nakierowanej na wartości patriotyczne i tożsamościowe dzieci i młodzieży po obejrzeniu filmu.
Telewizja Polska przygotowała atrakcyjne nagrody zarówno indywidualne dla autorów zwycięskich plakatów jak i grupowe, dla klas oraz szkół, biorących udział w konkursie.
Wszelkie potrzebne informacje dotyczące zasad, wymagań, terminów i nagród można znaleźć w regulaminie konkursu.
Zapraszamy do zapoznania się z opinią hm. prof. dr hab. Marka Wierzbickiego na temat produkcji pt. „Orlęta – Grodno’39”.
Turniej Drużyn Puszczańskich 2022 w Szczecinie wygrała 8 Szczecińska Drużyna Harcerzy "Płomień" im. Andrzeja i Jana Romockich.
Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej intensywnie przygotowuje akcje naborowe do drużyn i gromad w całej Polsce.
Zakończyła się 40. Jubileuszowa Harcerska Pielgrzymka na Jasną Górę. ZHR pielgrzymował pod hasłem „Odnów we mnie Moc Ducha”.
"Kiedy się wypełniły dni i przyszło zginąć latem, prosto do nieba czwórkami szli żołnierze z Westerplatte."
Przewodniczący ZHR wziął udział w spotkaniu przedstawicieli władz organizacji harcerskich z Kuratorami Oświaty
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ks. pwd. Grzegorza Radziszewskiego SDB, który zginął w wypadku polskiego autobusu w Chorwacji. Dziękujemy za jego służbę i zaangażowanie na rzecz rozwoju środowisk, z którymi działał.